Trasa w opracowaniu .
Sudeckie Podróże
wtorek, 11 listopada 2014
niedziela, 27 lutego 2011
Góry Wałbrzyskie JEDLINIEC- moja inspiracja
Szczyt JEDLINIEC w Rybnickim Grzbiecie mogę śmiało nazwać już moja górą.Do roku 2005 szczyt nie miał nazwy.Ogłoszony konkurs przez Burmistrza Jedliny Zdrój na nazwę bezimiennego szczytu wygrałem z pośród 50 innych propozycji przyszłych proponowanych nazw.Szczyt znajduje się pomiędzy Wawrzyniakiem a Jałowcem wcześniej bywałem tu czasem przechodząc cały grzbiet .Jedliniec 735 m .n.p.m nie posiadał nigdy nazewnictwa - nawet niemieckiego.Nazwa obecnie jest już w użyciu- legalnie zatwierdzona i występująca na aktualnych mapach ,albumach .Co mnie inspirowało przy nadaniu Jedlincowi takiej właśnie nazwy? Ten szczyt czekał na mnie a Ja na niego! Nad nazwą nie zastanawiałem się długo- tak jakbym wiedział od zawsze jak on ma się nazywać....Nie miałem w głowie innych nazewnictw przyszło to spontanicznie Po nadaniu nazwy -wygrania konkursu moja ekscytacja tym faktem wzrosła.Któregoś dnia a raczej nocy miałem sen że moja góra doczekała się kolejki linowej z wieżą widokową !Pięknie to wyglądało tak bardzo realnie! Jednakże to tylko sen który mógłby się spełnić bo w rejonie brakuje wież widokowych. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Jedlinca i pozostałych szczytów równie atrakcyjnych.Teren Rybnickiego Grzbietu jest cichy i pusty mało tu turystów ale za to można poczuć zapach lasu!Widoki są bardzo ograniczone z wyjątkiem Jałowca z którego widać po jednej stronie Śnieżkę 1602m a po drugiej przeciwległej Wielką Sowę1015 m. Warto zwiedzić ten zakątek! Dojście na Jedliniec jest łatwe: Od szlaku niebieskiego idąc wzdłuż Rybnickiego Grzbietu w pewnym miejscu schodzimy z oznakowanej ścieżki aby po około 10 minutach dojść na szczyt -bez znaków lekko w górę zdobywamy JEDLINIEC 735m
sobota, 26 lutego 2011
GÓRY KAMIENNE-SZCZELINY WIATROWE-Wind Locher
![]() |
| Widok z Lesistej Małej |
Subskrybuj:
Posty (Atom)

.jpg)
